Tuesday, August 6, 2013

Ohře, bouřka, Vary, Loket, palačinka, houpačky a lázně Kyselka

Nemyslela jsem si, že vůbec nějaký příspěvek z 3denního plutí po Ohři vůbec napíšu, ale tak nějak jsem si uvědomila, že přeci jen pár zážitků bylo (nebo spíš újem? hlavně že průjem nebyl). 

Trasa byla stejná jako minulý rok, z Lokte do Lužného, což jsou tři dny volného pádlování. Do Lokte jsme přijeli už ve čtvrtek na večer, takže byla noční procházka pohádkově osvíceným městečkem. Kemp jako loni těžil z dobré polohy, žádné zlepšení např. sociálek neproběhlo, pan vedoucí stále stejně důležitý. 
Pátek byla kratší trasa, cca 17 km do Karlových Varů. Kemp byl oproti předešlému menší a komorní, takže by se zdálo, že lepší, nicméně jsme narazili na nějaké primitivy. Došlo mi, jaký je to tíživý pocit si uvědomit, kdo všechno kolem vás žije a může vás ovlivnit a ovlivňovat řízení státu a tak...Večer jsme strávili v centru KV. KV znám hlavně jako účastník filmového festivalu. Bez něj je to město úplně jiné! Víc nesmyslných stánků s kravinama a 100% výskyt rusky mluvících lidí. Chtěli jsme zajít na palačinku do okýnka, kam chodíme pravidelně o půlnoci během festivalu...jenže měli zavřeno?!!! To byla podpásovka, zavírají totiž v 19h a my přijeli 19:15...ehhh. Újma celého pátku, možná i zájezdu.
V sobotu nás čekal delší úsek, přes 20 km do Vojkovic, kde je obřímý kemp, opět vejvar jako kráva, takže zlepšení sociálek, či zvětšení kapacity stánku nehrozí. Na druhou stranu v tak velkém kempu se vždycky najde několik (možná i desítek) kytár, takže je možnost se k někomu vetřít a zazpívat si. Minulý rok jsme potkali 2 kytaristy, kteří fantasticky hráli na 12cti strunky a znali všechno zpaměti! Vkus měli přímo vytříbený, od českých písniček pro náročnější posluchače až po zahraniční Pink Floydy a podobné. Letos to byl jeden pán (měl přezdívku Bobr, chudák), který hrál a zpíval tak intenzivně, že už ve 3 ráno jen sípal. Vkus opět vytříbený, vzpomněla jsem si na svá mladá léta, když jsme ještě jezdili s maminkou, hrál komplet tvůj náročnější výběr, mami! Což mě dost potěšilo, protože už ho prakticky nikde neslýchám (buď ho nikdo neumí, nebo než se přehrají všechny ty nutně nudně votravný písničky jako Okoře, Severní větroprdy a Medvědi, tak je ráno). Písněmi proložená noc byla originální taky díky počasí. Několikadenní vedro se postaralo o bouřky, které naštěstí nezasáhly kemp, ale přešly kolem něho. Všude kolem nás se jen blýskalo v mracích, takže bylo světla jako ve dne, parádní světelná show! 
Nedělní vstávání bylo velmi líné...zůstali jsme mezi hodně posledníma v kempu a před polednem se vydali na posledních 12 km. 
Všechny tři dny bylo slunečné počasí, já se klasicky spálila hned první den :))) Pršet začalo, jak jsme vrátili lodě, takže štěstí. Po vrácení lodí nás čekala asi (jen :D) 2hodinová cesta vlakem zpátky do Lokte, kde jsme zneužili známých a jeli s nimi autem do Prahy. Bouřky s vydatným deštěm nás chytly na cestě, což by ani tak nevadilo, kdyby fungovaly stěrače, si člověk uvědomí, až když tak strašně prší, jak jsou důležitý :D Nicméně jsme dojeli v pořádku, sláva Šťable! 

Tak tedy za rok zas...ale s malými změnami, už ne lodě od Dronte (už jsou to trochu muzejní kousky), nespat v kempu u KV, ale u jezu Hubertus, kde mají houpačky, vzít si ukulele a pak už nevím. Jinak snad potěším všechny fandy lázní Kyselka, opravují se a možná nespadnou!

AHOOOOOOOOOOOOJ!

fotka už z minulého roku (2012)

No comments: